Loading...

PVD Kaplama

PVD Kaplama

Diğer kaplama türlerine göre birçok avantaj sunan PVD kaplama, günümüzde farklı sektörler tarafından en çok tercih edilen kaplama çeşitlerinden biri.

Basınç altında buharla sert kaplama, PVD (physical vapor deposition) ve CVD (chemical vapor deposition) kaplama olarak 2’ye ayrılır. PVD kaplama CVD kaplamayla karşılaştırıldığında; daha düşük işlem sıcaklıklarında yapılabilmesi ve geniş kaplama kalınlık aralıklarında kaplamaların elde edilmesi noktasında, daha geniş kullanım alanları sunmaktadır.

Ürün kaplama süreçleri değerlendirilirken, farklı kriterler göz önünde bulundurulur. Yüzey kusurlarının en az seviyeye indirilerek yüzey pürüzsüzlüğünün sağlanması, geniş alanlarda kullanılabilir olması birinci sırada yer alır. Yapılan araştırmalar, bu şekilde kaplanan parçaların ömürlerinin 2-10 kata kadar arttığını göstermektedir.

Yüksek Kalite Kaplama Titiz İşçilikle Birleşiyor

Dekap olarak, yeni nesil kaplama sistemleri ile kaliteli, aşınma direnci yüksek, sürtünme katsayısı düşük ve estetik olarak beklentileri karşılayan kaplamalar üretiyoruz. Amacımız ileri teknoloji ile uzmanlığımızı, işçiliğimizi ve teknolojik olanaklarımızı, müşterilerimizin beklentileriyle kesiştirmek.

Misyonumuz;

  • Kalite, uygun fiyat ve kısa sürede teslimat
  • Ölçek ve sektörden bağımsız, iş ortaklığı bakış açısı
  • Üretim öncesi ve sonrası, sürecin her aşamasında destek

Kaplama Türleri

 Yüzey kaplamalarının amacı, metal bir ürünün yüzeyini organik, metal ya da ametal bir madde ile kaplayarak; malzemeye hem tasarımsal bir nitelik kazandırmak hem de daha dayanıklı hale getirmektir.

İnce, buhar birikimli bir kaplama biçimi olan PVD Kaplama, birçok sektörde farklı amaçlarla kullanılabilme avantajına sahip. Ürünleri çizilme, aşınma ve yıpranmaya karşı koruduğu gibi; oldukça geniş yüzeylere de uygulanabilir.

Dekap olarak metal, cam ve seramik olmak üzere üç kategoride kaplama yapmaktayız.

dekap pvd makine
dekap pvd kaplama renk kartelası
dekap pvd titanyum kaplama tencere kulp